Liberland

– Kafe?

– Žížalu. Fofrem… Volal mi Andrej z Ameriky, je pekelně nasranej. Co to má znamenat? Jakto, že o tom, KURVA, nic nevíme?

– Ten článek s Babisconim, šéfe? Ale to nešlo ovlivnit…

– Ale hovno Babisconi! Andrej chtěl koupit nějaký americký médium, tak brouzdal kanálama a na CNN nebo kde objevil zprávy o tom novým státu a je z toho úplně vyndanej. Jdu kadit!

– Ty vole, Libore, co je zač ten Jedlička? … No Andrej na mě řval mezistátně odněkud z nevadský pouště, mám já to zapotřebí? … Aha a ty bys ho uměl? … Neuměl. No tak dík.

– Žížalo, mazej do Cevra a poptej se na něj trochu. Lenko, vy sedněte na zadek a ukažte, jak to umíte se strejdou Googlem. Presto! Já si jdu zavolat.

– No, dobrý den, pane europoslanče… Za ty vysavače se ještě jednou vomlouvám, to nefungovalo… Ale v Bruselu dobrý, ne? … I ty výbory jsme ustáli… Jasně, dostávat výplatu v eurech je otrava, je mi to jasný… No, ale víte, proč vám volám, ne? … Chytrej! … Jo, von je taková neřízená střela? … Sólista? … Tak to ste mi moc nepomohl. … No, ne, díky. Nevadí. Mějte se pěkně. … A pozdravujte paní Andreu… No jo, já ji čtu pravidelně! Je to taková ozdoba Reflexu.

– Tak co máte, Lenko?

– Je toho dost. Ale on je to takovej potížista věčnej, koukněte…

– Ježišmarja… Se divim, že ho ještě někdo nezavřel nebo neposlal na rekreaci na Orlíku… Prezident, ty vole… Co je tady tohleto?

– To lítal s nějakým dronem na zasedání Bilderbergu.

– Jo! Kurva, to je ono!

– Dobrý den, pane velvyslanče… No jo, teď posledně v Řecku, já to tam mám rád… Ale to víte, že jo. Letos Istrie, jasná věc… Poslyšte, už se to k vám doneslo? … Doneslo. A už víte, co s tím budete dělat? … To by chtělo nějak zarazit, ne? … Dyť to pro vás musí bejt potupný… Národní bezpečnost a tak… Jakto, že nic? … Jak jako, prkotina? … Helejte, Andrej dělá reklamu těm vašim pokladnám… Oba víme, že je to ultrakokotina… No a taky bysme mohli letos nechat těch učitelek sežrat žralokem víc… No jo… Řekové budou nadšený a vy budete moct zavřít všechny zmrzlinárny… Ne jen ty, co kradou. Všechny! … Taky si myslim… Co takhle zeď? To mělo v historii vždycky úspěch… Aha, chápu. Nemáte nafukovací rozpočet… Plot? Jak to myslíte, plot? … Jako kolem celýho toho území? … To je dobrý, hehe, to je skoro jako zeď… A nemohl byste tam aspoň někoho poslat, ať nechá zmizet tu vlajku? … Tak! Výborně… Národní bezpečnost, rozumím… Terorista, chápu vás… Nemůžete to tak nechat. To každej pochopí!

Pokračování příště

Liberland