Londýn

Moje pozdní letošní dovolená byla třísložková. O výletu do Vídně jsem už psal, pobyt v Bratislavě u příbuzných byl skvělý (a mám tip na super whiskový bar, až tam pojedu příště!)… no a pak přišel Londýn.
Pět dnů, na kterých nebylo nic špatně.

Nebyl jsem v Londýně jako turista, to už mám za sebou. Takže jsem Big Ben viděl jednou z dálky přes řeku, nevylezl jsem ani na novou lávku na Tower Bridge (to trochu i kvůli závratím) a úplně jsem vynechal nějaký Buckinghamský paláce…

To vlevo je HMS Welington s expozicí věnovanou nemocničním a transportním lodím první světové války. A to vzadu jsou tradniční dominanty Londýna.
Ježíš tě miluje, Paule!

Jasně, byl jsem se podívat na Abbey Road (ale nefotil jsem se na přechodu), okouknul jsem i dům Paula McCartneyho, ale jinak ani ťuk.

Když jste v Londýně s někým „místním“, má to řadu výhod.

 • Můžete vařit a díky tomu překvapit pokladní z Marxe & Engelse tím, že jejich hotový vývar je docela dobrá věc. („A měl jste to už někdy?!“ „Jo, vlastně si ho v Praze kupuju pravidelně…“)
 • Zjistíte bez čtení infotabulí, že nejlepší způsob, jak platit za dopravu, je bezkontaktní kartou.
 • Podíváte se na film, který bude mít tuzemskou premiéru až koncem ledna. A jak tak sledujete na plátně bombardování Londýna, uvědomíte si, že sedíte v kině v centru Londýna a je to zvláštní pocit.
 • Hláška z plotu Abbey Road Studios. Pochopí asi jen skalní fanoušci, ale kdo jinej by tam chodil…

  Scénu ze zhlédnutého filmu si můžete další den přehrát, když jdete kolem místa, kam „přijel Cumberbatch na kole, tady naproti je naše školní knihovna, koukali jsme na to z okna!

 • Dostane se vám neopakovatelné příležitosti vidět nepochopitelně otřesný tchajwanský pornomuzikál a zavzpomínat na doby, kdy jste jako studenti měli moře času a mohli jste jej zabíjet i takovýmahle sra… vhledama do cizích kultur!
 • Ozvěny studentského života okusíte ve frotně na krišňácké jídlo zdarma. (Hrdost mi nedala a na poslední chvíli jsme uhnul. Ale prej to bylo dobrý.)

Další neturistickou příležitostí byla vernisáž výstavy výtvarnice Míly Fürstové. To znamenalo:

 • Živí Coldplay na dosah ruky.
 • Výborné jídlo od Gordona Ramsayho.
 • Ach, ještě výbornější pití od Gordona Ramsayho!
 • Spousta zábavného small talku, například s německými investičními bankéřkami, z nichž jedna byla Maročanka a druhá Chorvatka. (Jo a Jeremy, nevyšlo to, ale dík, žes mi věřil!)

Do toho spousta příležitostí, kde nechat vykrvácet kreditku (od butiků přes puby až po suvenýršopy).

Košer anglická snídaně do postele!

2014-12-05 17.29.48A hlavně atmosféra Londýna, která je prostě neopakovatelná.

Ještě se ptáte, proč to bylo pět nejlepších dní roku 2014?

P. S.: Jsem fakt hrdej, že jsem po celou dobu odolal stravování v KFC a jinejch mekáčích. Akorát cestou zpátky na letišti jsem neodolal Burger Kingu…

Londýn

2 thoughts on “Londýn

 1. Jaký je ten dobrý whiskový bar v Bratislavě? Já slyšel o jednom dobrém v Jindřišské věži v přízemí v Praze. Obsluha prý průměr, ale výběr fantastickej.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *